sob., 11.09.2021

wstęp bezpłatny

Zaprojektuj własną „WARSZAWSKĄ” reklamę | warsztaty wykonywania linorytów

Warsztaty z wykonywania linorytów inspirowanych pokazem reklam oraz ulotek

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Drukarstwa przygotowało pokaz ulotek reklamowych oraz druków związanych swoim charakterem z pojęciem smaku, a oprócz tego warsztaty graficzne, których tematem przewodnim będą reklamy.

Na warsztatach reklamy będą wykonywane techniką linorytniczą, która jest łatwą i prostą techniką graficzną. Każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której narysuje ołówkiem projekt własnej grafiki reklamowej.

Po wykonaniu rysunku, specjalnym dłutkiem, będzie można wyciąć swój wzór. Odbitki drukowane będą na zabytkowej prasie drukarskiej.

Koszt warsztatów: wstęp bezpłatny (ilość miejsc ograniczona, max. 10 osób).

Na każdą godzinę przypada 10 biletów, więc można przyjść o godz. 11.00, 12.00, 13.00 lub 14.00.

wydruk papierków na cukierki 4 na 5, każdy z nazwą fabryka cukrów L. Wieczorek Warszawa, nazwą smaku z rysunkiem owoców gruszkowy, pomarańczowy, cytrynowy, jabłkowy, wiśniowy lub poziomkowy