Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 22.05.2021
10:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
W cenie biletu wstępu

Zaprojektuj własną warszawską pocztówkę

Czarno- biały linoryt przedstawiający budynek. Przed budynkiem samochód i drzewo.

Muzeum Drukarstwa zapraszana warsztaty graficzne, których tematem przewodnim będą pocztówki warszawskie. Na warsztatach karty będą wykonywane techniką linorytniczą, która jest łatwą i prostą techniką graficzną. Każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której narysuje ołówkiem projekt własnej grafiki z wizerunkiem Warszawy. Po wykonaniu rysunku, specjalnym dłutkiem, będzie można wyciąć rysunek. Tak przygotowana grafika zostanie własnoręcznie odbita na papierze z poddrukiem do adresowania. Odbitki drukowane będą na zabytkowej prasie drukarskiej.

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 10 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.