sob., 23.02.2019

Warsztaty typograficzne w Muzeum Drukarstwa

Muzeum Drukarstwa zaprasza chętnych do udziału w warsztatach typograficznych „Z typografią na TY”, w trakcie których prowadzący Andrzej Zaborowski zapozna uczestników z wyposażeniem Oficyny Drukarskiej – wierszownikami, regałami zecerskimi, czcionkami i przyborami. Dowiedzą się na czym polegał wynalazek Jana Gutenberga , następnie dostaną wierszownik i kasztę i własnoręcznie złożą krótki tekst, który wytłoczą na zabytkowej prasie drukarskiej.

Prowadzenie: Andrzej Zaborowski
Bilet wstępu: 10 zł
Warsztaty nie objęte zapisami. Szczegółowych informacji udziela prowadzący od wtorku do piątku w godz. 9-14 (tel: 22 620 60 42).
Gdzie: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25