Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 18.12.2021
11:00–17:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
2 zł normalny 1 zł ulgowy

Warsztaty introligatorskie – stwórz świąteczny pamiętnik

W ramach introligatorskich warsztatów świątecznych, goście Muzeum Drukarstwa poznają proces tworzenia książki, od wydrukowanego arkusza do gotowej książki oprawionej w oprawę z płótna lub w okładkę marmurkową.

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma specjalnie przygotowane karty papieru do wykonywania składek, karton na okładkę oraz igłę z kordonkiem. Pozna sposób złamania otrzymanych kartek, a także za pomocą igły oraz nici zszycia ich. Do ozdobienia okładki uczestnicy otrzymują specjalnie przygotowaną ilustrację świąteczną wykonaną techniką linorytu aby móc przykleić ją na okładce.

Własnoręcznie stworzoną małą książeczkę można wykorzystać do napisania własnego tekstu, może być pamiątką wizyty w Muzeum, prezentem dla bliskich, mini pamiętnikiem albo notesem, w którym każdy może spisać swoje złote myśli.

Informacje praktyczne:

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 15 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

Koszt warsztatów: w ramach wstępu do muzeum

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.