sob., 18.12.2021

2 zł normalny 1 zł ulgowy

Warsztaty introligatorskie – stwórz świąteczny pamiętnik

W ramach introligatorskich warsztatów świątecznych, goście Muzeum Drukarstwa poznają proces tworzenia książki, od wydrukowanego arkusza do gotowej książki oprawionej w oprawę z płótna lub w okładkę marmurkową.

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma specjalnie przygotowane karty papieru do wykonywania składek, karton na okładkę oraz igłę z kordonkiem. Pozna sposób złamania otrzymanych kartek, a także za pomocą igły oraz nici zszycia ich. Do ozdobienia okładki uczestnicy otrzymują specjalnie przygotowaną ilustrację świąteczną wykonaną techniką linorytu aby móc przykleić ją na okładce.

Własnoręcznie stworzoną małą książeczkę można wykorzystać do napisania własnego tekstu, może być pamiątką wizyty w Muzeum, prezentem dla bliskich, mini pamiętnikiem albo notesem, w którym każdy może spisać swoje złote myśli.

Informacje praktyczne:

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 15 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

Koszt warsztatów: w ramach wstępu do muzeum