sob., 30.11.2019

Warsztaty introligatorskie

O wyjątkowości i pięknie książek wydawanych przez prezentowane na wystawie „Okno wystawowe księgarni warszawskich w 1939 r.”  księgarnie wydawnicze stanowi zawartość merytoryczna, układ typograficzny czy doskonałe edytorstwo. Dodatkowy walor tworzą prace introligatorów rzemieślników-artystów: szycie i klejenie bloku książki, oprawy, okładki.

W czasie warsztatów będzie można poznać proces tworzenia książki i zobaczymy jak wyglądało szycie składek na szywnicy.

Uczestnicy spotkania będą mogli chociaż w niewielkim zakresie doświadczyć pracy introligatora; czyli  własnoręcznie uszyć i ozdobić małą książeczkę – pamiątkę, prezent dla bliskich.

Prowadzenie: Barbara Rogalska
Bilet: 10 zł
Informacji udziela Barbara Rogalska:
tel. 22 620 60 42; mail: barbara.rogalska@muzeumwarszawy.pl

Wydarzenie towarzyszy wystawie Okno wystawowe księgarni warszawskiej w 1939 roku w Muzeum Drukarstwa.