sob., 21.04.2018

Światowy Dzień Książki/Dzień Wolnej Sztuki

Muzeum Drukarstwa zaprasza na obchody Światowego Dnia Książki i Dzień Wolnej Sztuki.

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto wywodzi się z Katalonii, gdzie w dniu świętego Jerzego, patrona regionu obdarowywano się książkami. Muzeum Drukarstwa po raz kolejny bierze udział w tym wydarzeniu.

Tym razem zapraszamy na prezentację zaproszeń z naszych zbiorów, na wydarzenia związane z KSIĄŻKĄ: wystawy, promocje książek, spotkania autorskie, targi książki, organizowane w latach 1950-2015 przez różne instytucje i organizacje.

Prezentacja odbędzie się w przestrzeni ekspozycji stałej. Oficyna drukarska to miejsce magiczne dla wszystkich miłośników książek, pozwala zapoznać się z tradycyjną sztuką typograficzną.

Wydarzenie wpisuje się również w Dzień Wolnej Sztuki, organizowany w tym roku 21 kwietnia.