sob., 23.03.2019

1 / 2 zł

Pokaz pantografu ze zbiorów Muzeum Drukarstwa

Zapraszamy na pokaz wyjątkowego urządzenia poligraficznego – pantografu ze zbiorów Muzeum Drukarstwa, pozyskanego z Odlewni czcionek na ul. Reytana 16. Pantograf został wynaleziony w 1605 roku. Używano go do powiększania lub pomniejszania rysunków czy krojów pism drukarskich. Służył w szczególności do wykonywania patryc – czyli form, z których dopiero wykonuje się matryce – ważnych w procesie tworzenia czcionki.

Prowadzący: Andrzej Zaborowski

Bilet wstępu: 2/1 zł (normalny/ulgowy). Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

Więcej informacji: tel. 22 620 60 42 (od wtorku do piątku w godz. 9.00–14.00).