sob., 04.06.2022

Warsztaty rodzinne

Plakat „Dziecko ma głos”

Przekonajmy się, jak wiele można wyrazić za pomocą symboli oraz skrótowego przekazu charakterystycznego dla plakatu.

Na warsztat weźmiemy książki Janusza Korczaka i przygotujemy do nich plakaty. Uczestnicy otrzymają przykładowe teksty wydrukowane różnymi krojami i wielkościami pisma, a ich zadanie będzie polegało na wykonaniu napisów według własnego pomysłu oraz wkomponowaniu ich w projektowany plakat.

Informacje praktyczne:

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 8–12 lat
Miejsce: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25
Liczba miejsc: 15

Sprawdź wydarzenia „Roku korczakowskiego”.

Wydarzenia „Roku korczakowskiego” współorganizowane są przez Muzeum Warszawy i Żydowski Instytut Historyczny.