Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

sob, 24.03.2018
12:00–16:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
Wstęp 10 zł

Pisanki – marmurkowe kraszanki

Pisanki, jeden z symboli Wielkanocy, można przyozdabiać, krasić w rozmaity sposób. Muzeum Drukarstwa zaprasza na warsztaty w przededniu Niedzieli Palmowej, podczas których będzie można ozdobić marmurkiem styropianowe jajka.

Wykonywanie marmurków to sposób powierzchniowego barwienia papieru, tak zwana marmoryzacja. Metoda ta polega na nakrapianiu farby drukarskiej rozcieńczonej terpentyną na wodę znajdująca się w kuwecie, a następnie przenoszenie na arkusz papieru, farby układają się w barwne plamy i wzory przypominające marmur.

Styropianowe jajeczka, których powierzchnie ozdobimy marmurkiem, będą cieszyły oczy jako barwna ozdoba wielkanocnego stołu, mogą też zostać użyte jako oryginalny prezent.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.