sob., 30.03.2019

10 zl

Pisanki kaligrafowane | wielkanocne warsztaty w Muzeum Drukarstwa

Warsztaty poprowadzi Barbara Galińska – zapozna nas z narzędziami kaligraficznymi, opowie jak zmieniały się litery. Poznamy podstawy jednego z krojów pisma kaligraficznego. Stosując wybrane narzędzia będziemy pisali teksty związane z Wielkanocą na drewnianych, bukowych jajeczkach, tworząc kaligraficzne pisanki. Staną się ozdobami koszyczków ze święconką lub prezentem dla bliskich.

Prowadząca: Barbara Galińska, kaligrafka. Pisze nie tylko na papierze, lecz także na meblach, szybach, ubraniach. Prowadzi warsztaty i pokazy kaligraficzne, współorganizuje wydarzenia promujące pismo odręczne. Wraz z Patrykiem Martusiem i Dorotą Letachowicz założyła Warszawski Dom Kaligrafii.

Bilet wstępu: 10.00 zł

Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zgłoszenia: Barbara Rogalska, tel. 22 620 60 42, barbara.rogalska@muzeumwarszawy.pl