Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 13.03.2021
10:00–18:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
W cenie biletu wstępu

Papier, farba, woda? Co z tego wyjdzie? Otwarte warsztaty z barwienia papieru

Muzeum Drukarstwa zaprasza na otwarte mini warsztaty z powierzchniowego barwienia papieru tzw. marmoryzacji. Metoda ta polega na nakrapianiu farby drukarskiej rozcieńczonej terpentyną na wodę znajdującą się w kuwecie, a następnie przenoszeniu jej na arkusz papieru – farby układają się w barwne plamy i wzory. Papier upodabnia się do marmuru – stąd pochodzi nazwa. Otrzymywany tą metodą papier był wykorzystywany w introligatorstwie do sporządzania wyklejek i opraw introligatorskich, służył do wyklejania mebli lub jako tapeta. Oprawiony w ramki może stanowić element graficzny wystroju wnętrz mieszkań.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają̨ bardzo starą i efektowną metodę̨ powierzchniowego barwienia papieru. Dowiedzą̨ się̨ również̇, jak po połączeniu farby z wodą można uzyskać́ przepiękne wzory na papierze, a także poznają̨ zastosowanie papieru marmurkowego w życiu codziennym. Dodatkowo każdy zwiedzający samodzielnie wykona kilka egzemplarzy papieru barwionego.

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.