śr., 27.04.2022

wstęp bezpłatny

Pamiętnik pokoleń | Wiosna Pokoleń

Warsztaty introligatorskie

Podczas warsztatów przyjrzymy się procesowi tworzenia książki – od wydrukowanego arkusza do gotowej książki, oprawionej w oprawę z płótna lub w okładkę marmurkową.

Każdy z uczestników otrzyma specjalnie przygotowane karty papieru do wykonywania składek, karton na okładkę oraz igłę z kordonkiem. Poznamy sposób złamania otrzymanych kartek, a także zszycia ich za pomocą igły oraz nici. Do ozdobienia okładki wykorzystamy specjalnie przygotowaną ilustrację wykonaną techniką linorytu.

Własnoręcznie stworzona książeczka może stać się:

• notesem początkującego pisarza lub pisarki,
  • pamiątką wizyty w Muzeum,
  • prezentem dla bliskich lub sekretnym pamiętnikiem.

Informacje praktyczne

Dla kogo: dzieci w wieku od 7 lat, młodzież, dorośli i seniorzy

Miejsce: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Rezerwacja biletów na 2 tygodnie przed wydarzeniem.

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego.