Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 11.12.2021
11:00–17:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
2 zł normalny 1 zł ulgowy

Warsztaty z produkcji świątecznego papieru pakowego oraz ozdób choinkowych

Papier, farba, woda? Co z tego wyjdzie?

Muzeum Drukarstwa zaprasza na otwarte warsztaty z powierzchniowego barwienia papieru tzw. marmoryzacji.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają bardzo starą i efektowną metodę powierzchniowego barwienia papieru. Dowiedzą się również, jak z połączenia farby i wody można uzyskać przepiękne wzory na papierze, a także poznają zastosowanie papieru marmurkowego w życiu codziennym.

Każdy zwiedzający samodzielnie wykona kilka egzemplarzy papieru barwionego, który może posłużyć jako materiał do pakowania świątecznych prezentów. Oprócz papieru marmurkowego, każdy z gości Muzeum będzie miał możliwość stworzenia za pomocą farby i wody ozdoby choinkowej w formie bombki barwionej metodą marmurkową.

Informacje praktyczne:

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 15 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

Koszt warsztatów: w ramach wstępu do muzeum

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.