sob., 11.12.2021

2 zł normalny 1 zł ulgowy

Warsztaty z produkcji świątecznego papieru pakowego oraz ozdób choinkowych

Papier, farba, woda? Co z tego wyjdzie?

Muzeum Drukarstwa zaprasza na otwarte warsztaty z powierzchniowego barwienia papieru tzw. marmoryzacji.

W ramach warsztatów uczestnicy poznają bardzo starą i efektowną metodę powierzchniowego barwienia papieru. Dowiedzą się również, jak z połączenia farby i wody można uzyskać przepiękne wzory na papierze, a także poznają zastosowanie papieru marmurkowego w życiu codziennym.

Każdy zwiedzający samodzielnie wykona kilka egzemplarzy papieru barwionego, który może posłużyć jako materiał do pakowania świątecznych prezentów. Oprócz papieru marmurkowego, każdy z gości Muzeum będzie miał możliwość stworzenia za pomocą farby i wody ozdoby choinkowej w formie bombki barwionej metodą marmurkową.

Informacje praktyczne:

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 15 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

Koszt warsztatów: w ramach wstępu do muzeum