sob., 17.11.2018

Oprowadzanie

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa”

Zaproszenia są ulotnym zapisem życia społecznego, politycznego, kulturalnego i artystycznego, mówią o wydarzeniach historycznych, o życiu miast, zawodach i firmach, ruchach społecznych i działaniach artystycznych. Prezentujemy druki w różnorodnych stylach i o niejednakowych funkcjach – od zaproszeń z lat 50. XX wieku, przez specyficzne, propagandowe druki z lat 80., po inwitacje współczesne. Są to m.in. zaproszenia na wystawy w galeriach i muzeach, ale także druki związane z historią Warszawy o tematyce politycznej czy satyrycznej. Zobaczymy też, jak na przestrzeni lat zmieniały się rozwiązania graficzne.

Oprowadzać będzie kuratorka wystawy Maria Biegańska.