pt., 02.10.2020

Oprowadzanie
5 PLN

Moja droga – prezentacja druków podziemnych z lat 1980 – 1988 | Festiwal Kultury Bez Barier

Skład drukarski ułożony na drewnianej szufloramie, związany sznurkiem. Skład przygotowany do druku.

Zwiedzanie z przewodnikiem pt. :„Moja droga” – prezentacja wybranych druków podziemnych z lat 1980 – 1988

Wydarzenie w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.

Gdzie: Muzeum Drukarstwa
Kiedy i dla kogo:
25 września, godzina 14:30 Osoby z niepełnosprawnością ruchu i osoby z niepełnosprawnością wzroku
29 września, godzina 14:30 Osoby z niepełnosprawnością ruchu i osoby z niepełnosprawnością intelektualną
30 września, godzina 14:30 Osoby z niepełnosprawnością ruchu i osoby z spektrum autyzmu
1 października, godzina 14:30 Osoby z niepełnosprawnością ruchu i osoby z niepełnosprawnością słuchu – zapewniamy tłumacza PJM
2 października, godzina 14:30 Osoby z niepełnosprawnością ruchu i rodzin z dziećmi

Przedstawimy część zbiorów Muzeum Drukarstwa: nielegalnych druków z lat 1980-1988, ilustrujących poszczególne etapy „naszej drogi”. Ulotki i prasa podziemnej „Solidarności” przedstawiają polską rzeczywistość sprzed czterdziestu lat. Uczestnicy będą mogli wydrukować druk pamiątkowy z wykorzystaniem tzw. “solidarycy”.

Zapisy: Radosław Adamski radoslaw.adamski@muzeumwarszawy.pl tel. 22 620 60 42

Pozostałe wydarzenia festiwalowe w oddziałach Muzeum Warszawy