sob., 13.01.2018

Karnawał w dawnej Warszawie | wykład i prezentacja odbitek drzeworytniczych

13 stycznia (g. 12.00) będzie można posłuchać o tym  jak bawiono się w stolicy podczas karnawału w XIX w. Klimat gorączki karnawału, trwającego do środy popielcowej, przybliżony zostanie dzięki szczegółowej opowieści o toaletach pań, karnetach, porządku tańców na balach i obyczajach tam panujących. Tłem dla wykładu będzie wystawa przedstawiająca odbitki drzeworytnicze o tematyce karnawałowej z ówczesnych czasopism: Kłosy, Tygodnik Ilustrowany, Kurier Świąteczny, Mucha.

Zarówno wykład, jak i wystawę przygotował Romuald Morawski, historyk, varsavianista, znawca obyczajowości warszawskiej, długoletni pracownik Muzeum Warszawy.