Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

sob, 25.01.2020
12:00–16:00

Wykład
Muzeum Drukarstwa
5 zł

Nie tylko Jahoda. Rzecz o warszawskich introligatorach-artystach.

Dr Elżbieta Pokorzyńska przedstawi najwykwintniejsze dzieła sztuki introligatorskiej realizowane w krakowskim warsztacie Roberta Jahody oraz w najważniejszych warszawskich pracowniach. Przedstawi także sygnowane dzieła polskich introligatorów z XIX i XX wieku.

Uczestnicy wykładu będą mogli zobaczyć oryginalne zbiory z kolekcji Muzeum Drukarstwa i podziwiać kunszt introligatorski Bolesława Zjawińskiego (M.B. Lepecki, Józef Piłsudski na Syberii, Warszawa 1936), Wandy Michalskiej (oprawy wydawnictw Trzaski, Everta, Michalskiego), pracowników z introligatorni Puget, Jerzyna, Ska (H. Sienkiewicz, Quo Vadis, Warszawa-Kraków 1910).

Prowadzenie: Dr Elżbieta Pokorzyńska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, oprawoznawca, mistrz introligatorski.

Wykład nawiązuje do wystawy Okno wystawowe księgarni warszawskiej w 1939 roku.

Informacji udziela Maria Ejchman tel. 22 620 60 42;

email: maria.ejchman@muzeumwarszawy.pl

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.