Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 10.09.2023
11:00–13:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
udział bezpłatny

Europejskie Dni Dziedzictwa: artystyczne warsztaty graficzne

Warsztaty, podczas których stworzymy autorskie grafiki w technice linorytu.

Linoryt to prosta technika graficzna, której nauczymy się podczas warsztatów. Poznamy rodzaje technik graficznych – przyjrzymy się gotowym pracom oraz niezbędnym do ich wykonania narzędziom. Następnie każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której przygotuje projekt własnej grafiki i wytnie go specjalnym dłutkiem. Przygotowaną pracę każdy własnoręcznie wydrukuje na zabytkowej prasie drukarskiej.

Co to jest linoryt?

Linoryt to najmłodsza z technik graficznych. Został wynaleziony na przełomie XIX i XX wieku, podczas gdy drzeworyt, inna technika, znany był już w starożytności. Obie techniki to techniki druku wypukłego. Oznacza to, że odbicie rysunku dają tylko wypukłe części – tylko tam, gdzie materiał nie został wycięty.

Dla kogo: rodziny z dziećmi od 10 r.ż., młodzież i osoby dorosłe

Gdzie: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne bilety do pobrania online lub w kasie Muzeum Drukarstwa.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i w spektrum autyzmu


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.