sob., 09.03.2024

ECO torba – warsztaty graficzne

Muzeum Drukarstwa zaprasza na kreatywne warsztaty graficzne, podczas których zaprojektujemy oraz stworzymy własną unikatową ECO – torbę.

Na warsztatach druki na torby będą wykonywane techniką linorytniczą, która jest łatwą i prostą techniką graficzną. Każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której narysuje ołówkiem projekt własnej grafiki. Po wykonaniu rysunku, specjalnym dłutkiem, będzie można wyciąć rysunek. Tak przygotowana grafika zostanie własnoręcznie odbita na bawełnianych torbach przy pomocy zabytkowej prasy drukarskiej.

Uczestnikom warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do pracy.

Dla kogo: rodziny z dziećmi od 10 roku życia. Jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna.