sob., 17.06.2017

Dzień Drukarza

Muzeum Drukarstwa oddział Muzeum Warszawy wspólnie z Sekcją Poligrafów Stowarzyszenia  Inżynierów i Mechaników Polskich (SIMP) zaprasza na obchody Dnia Drukarza. Zaprezentujemy  księgi pamiątkowe drukarń okresu PRL ze zbiorów Muzeum Drukarstwa, w tym Drukarni Spółdzielni „Czytelnik” na ul. Marszałkowskiej 3/5, gdzie drukowano „Życie Warszawy”, i drukarni na ul. Nowogrodzkiej, z maszyn której schodził m.in. „Express Wieczorny” i „Sztandar Młodych”.

W spotkaniu wezmą udział członkowie stowarzyszeń branżowych: Sekcji Poligrafów SIMP, Polskiej Izby Druku, Związku Zawodowego Przemysłu Poligraficznego.

Specjalnymi gośćmi będą byli dyrektorzy warszawskich drukarń – członkowie byłej  Rady Patronackiej Muzeum Drukarstwa Warszawskiego.

Po spotkaniu uczestnicy będą mogli własnoręcznie wytłoczyć, złożony typograficznie (ręcznie) druk okolicznościowy, na zabytkowej prasie korektorskiej.

Prowadzący: Barbara Rogalska, Łukasz Sobierajski, Andrzej Zaborowski