wt., 20.06.2023

5 zł normalny/3 zł ulgowy

Drukarskie historie. Oprowadzanie po Muzeum Drukarstwa

Skład drukarski ułożony na drewnianej szufloramie, związany sznurkiem. Skład przygotowany do druku.

Obejrzyj fascynujące eksponaty i poznaj dawne techniki drukarskie z niezwykła historią w tle!

Podczas oprowadzania po wystawie Muzeum Drukarstwa przewodnik opowie o maszynach, rozwoju sztuki drukarskiej i jego efektach. Wspólnie przyjrzymy się też pracy grafików i introligatorów.

To doskonała okazja dla wszystkich amatorów historii, by zgłębić dzieje książki i odkryć tajemnice warsztatów dawnych drukarzy.

Na zakończenie spotkania, każdy wykona pamiątkowy druk przy użyciu prasy korektorskiej.

Informacje praktyczne

Oprowadzanie odbywa się w każdy wtorek o godz. 15:00.

Dla kogo: rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu, wzroku (na miejscu będą materiały do dotykania) i osoby ze spektrum autyzmu.

ikona niepełnosprawności ruchuikona niepełnosprawności wzrokuikona osoby ze spektrum autyzmu