Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

wt., 04.10.2022
15:00–16:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
wstęp bezpłatny

Dotknij historii druku – zwiedzanie dawnej oficyny drukarskiej | Festiwal Kultury Bez Barier

W Muzeum Drukarstwa przeniesiemy się do dawnej oficyny drukarskiej i… dotkniemy historii druku.

Dowiemy się, jak przed laty drukowano i ilustrowano albumy i czasopisma. Weźmiemy do rąk czcionki i dotkniemy składu. Przekonamy się, ile waży wierszownik i jak wyglądała prasa drukarska Gutenberga.

Na zakończenie każda chętna osoba poczuje zapach farby drukarskiej i doświadczy oporu tłoku prasy, samodzielnie wykonując odbitkę druku na pamiątkę.

Rezerwacja biletów przez stronę Festiwalu Kultury Bez Barier. Jedna wejściówka upoważnia do wstępu jednego uczestnika. Opiekun dziecka lub asystent osoby z niepełnosprawnością również musi pobrać wejściówkę.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością intelektualną, osoby ze spektrum autyzmu, osoby z niepełnosprawnością wzroku, dostępne miejsce wyciszenia, osoby z niepełnosprawnością wzroku, audiodeskrypcja, dostępne są tyflografiki i materiały do dotykania


Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier. Więcej informacji.

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.