wt., 31.03.2020

ODWOŁANE / Bona Nova – o projekcie rewitalizacji i rozbudowy kroju Bona

Zapraszamy na ciekawie ilustrowany wykład Mateusza Machalskiego na temat projektu rewitalizacji i rozbudowy kroju pisma Bona, zaprojektowanego w 1971 roku przez twórcę polskich banknotów, Andrzeja Heidricha.

Podczas wykład poznasz historię powstania projektu oraz współpracy z jednym z najwybitniejszych polskich grafików – Andrzejem Heidrichem. Omówimy zarówno aspekty techniczne digitalizacji i powstawania nowych krojów jak i niezwykłą przygodę, w którą zaangażowane były 3 pokolenia absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.