Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

wt, 10.03.2020
18:00–20:00

Wykład
Muzeum Drukarstwa
5 zł

Krótka historia pocztówki

Muzeum Drukarstwa zaprasza na spotkanie oraz wykład Emilii Słomianowskiej-Kamińskiej na temat pierwszych pocztówek.

Dowiemy się o początkach pocztówek, ich atrakcyjności jako taniego i wygodnego środka korespondencji, który pod koniec XIX wieku stał się produktem masowym. Podczas spotkania zostaną poruszone kwestie techniki tworzenia pocztówek druk, litografia, chromolitografia, fotografia, tematyka pocztówek, prezentacja różnych prób klasyfikacji i podziałów, popularyzacja pocztówek, aukcje, stowarzyszenia i organizacje kolekcjonerskie.

Autorem prelekcji będzie Emilia Słomianowska-Kamińska – kustosz, bibliotekarz, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1993-2015 kierownik Gabinetu Dokumentów Życia Społecznego BUW. Autorka wielu publikacji poświęconych różnym aspektom dokumentów życia społecznego. Propagatorka gromadzenia dokumentów życia społecznego przez różne placówki naukowe i kulturalne, w celu wykorzystania ich w przyszłości jako ważne źródła historyczne. Twórczyni i współtwórczyni wielu wystaw poświęconych różnych formom dokumentów archiwalno – bibliotecznych.

 

 

 

 

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.