Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 06.11.2021
11:00–17:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
2 zł normalny 1 zł ulgowy

Rodzinne warsztaty introligatorskie – uszyj własną książeczkę

„Otwarłem księgę i do mych oczu

Począł pergamin gadać zżółkniały:

Lśnią miniatury w złotym otoczu,

Kolorowane lśnią inicjały …”

Artur Oppman

 

Podczas warsztatów poznasz proces tworzenia książki: od wydrukowanego arkusza do gotowej książki oprawionej w oprawę z płótna introligatorskiego kaliko lub w okładkę marmurkową.

Zobaczysz jak się szyje książki na szywnicy (metodą rzemieślniczą).

Otrzymasz specjalnie przygotowane karty papieru do wykonywania składek: karton na okładkę oraz igłę z kordonkiem. Samodzielnie je złamiesz i za pomocą igły oraz nici zszyjesz. Do ozdobienia okładki użyjesz specjalnie przygotowanej ilustracji wykonanej techniką linorytu.

Własnoręcznie stworzoną małą książeczkę  możesz wykorzystać do napisania własnego tekstu, może być pamiątką wizyty w Muzeum, prezentem dla bliskich albo mini pamiętnikiem na złote myśli.

Informacje praktyczne:

Wydarzenie ciągłe. Można dołączyć w dowolnym momencie.

Ilość miejsc: w czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 15 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.