sob., 18.03.2023

Warsztaty rodzinne

Pleciona zakładka – warsztaty rodzinne

Niezwykłe przedmioty z kawałka sznurka? To możliwe!

Podczas warsztatów rodzinnych poznamy technikę makramy. Nauczymy się podstawowych splotów i wykonamy efektowną zakładkę do książki. Ozdobimy ją listkami, które przygotujemy z kolorowego sznurka i koralików.

Co to jest makrama?

Makrama to technika ozdobnego zaplatania sznurków za pomocą różnych splotów – łatwiejszych, i tych bardziej skomplikowanych. Technika ta jest znana już od starożytności – z Egiptu i terenów dzisiejszego Iraku, do Europy przywędrowała dopiero w średniowieczu.

Nazwa makrama prawdopodobnie wywodzi się z Bliskiego Wschodu, od arabskiego słowa oznaczającego ochronę lub po prostu przedmiot wiązany, z frędzlami.

W technice makramy można przygotować nie tylko efektowne dekoracje naścienne, ale i wiele przedmiotów codziennego użytku – m. in. biżuterię, kwietniki, torby czy właśnie zakładki do książek!

Informacje praktyczne

Dla kogo: rodziny z dziećmi od 9 roku życia