sob., 25.04.2020

1/2 zł

ODWOŁANE | Dzień Wolnej Sztuki – otwarte warsztaty graficzne: barwienie papieru, linoryty

Zapraszamy do wspólnego świętowania z Muzeum Drukarstwa Dnia Wolnej Sztuki, który w roku 2020 odbywa się pod hasłem „Szczęście” oraz Międzynarodowego Dnia Książki.

Punktem wyjścia do rozważań o „szczęściu” będzie wiersz Taniec zbójnicki Jana Kasprowicza, widzianym z perspektywy zbójników. Dla nas samych zaś poczucie szczęścia daje możliwość wzięcia do ręki książki. Czytanie niezwykłego wiersza, oglądania przepięknych drzeworytów Władysława Skoczylasa – podziwiania perfekcyjnie wydanej przez Jakuba Mortkowicza książki.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich to okazja do przypomnienia o setnej rocznicy otwarcia w gmachu Hotelu Europejskiego firmowej księgarni wydawnictwa Trzaska, Evert i Michalski. W Muzeum można będzie obejrzeć luksusowo wydane, opatrzone sygnetem z mityczną Europą, tomy encyklopedii, słowników, leksykonów wydanych przez TEM.

Obu wydarzeniom będą towarzyszyły warsztaty graficzne z barwienia papieru (marmurkowanie) oraz warsztaty linorytnicze. Warsztaty odbywać się będę w godzinach otwarcia Muzeum.

Wstęp na warsztaty w ramach biletu wstępu do Muzeum.