czw., 27.04.2023

wstęp bezpłatny

Oprowadzanie po Muzeum Drukarstwa | Tydzień Międzypokoleniowy

Podczas oprowadzania poznamy historię pisma oraz książki i przekonamy się, jaki wpływ na rozwój ludzkości miało wynalezienie druku. Przyjrzymy się też charakterystycznym elementom dawnych ksiąg. Skorzystamy z zasobów muzealnej oficyny drukarskiej, by doświadczyć warunków pracy dawnych drukarzy i zecerów.

Na koniec wytłoczymy druk okolicznościowy na zabytkowej prasie drukarskiej.

Dla kogo: młodzież, dorośli i dojrzali dorośli

Miejsce: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego, czyli obchodów Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.