Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

sob, 27.03.2021

W cenie biletu wstępu

Marmurkowe pisanki

Pisanki – jeden z symboli Wielkanocy – można przyozdabiać, krasić w rozmaity sposób. Muzeum Drukarstwa zaprasza na mini warsztaty, podczas których będzie można ozdobić styropianowe jajeczka marmurkiem.

Wykonywanie „marmurków” to sposób powierzchniowego barwienia papieru tzw. marmoryzacja. Metoda ta polega na nakrapianiu farby drukarskiej rozcieńczonej terpentyną na wodę znajdująca się w kuwecie, a następnie przenoszenie jej na arkusz papieru lub inny materiał. Farby układają się w barwne plamy i wzory przypominające marmur. Styropianowe jajeczka, których powierzchnia zostanie ozdobiona marmurkiem będą cieszyły oczy jako barwna ozdoba Wielkanocnego stołu lub będą mogły zostać użyte jako oryginalny prezent świąteczny.

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.