sob., 10.09.2022

udział bezpłatny

Europejskie Dni Dziedzictwa – Dziedzictwo Gutenberga

W Muzeum Drukarstwa przeniesiemy się do dawnej oficyny drukarskiej, gdzie poznamy techniki druku typograficznego oraz klasyczne metody składania tekstu. Dowiemy się, jak przed laty drukowano i ilustrowano albumy i czasopisma.

Uczestnicy będą poznają podstawy rzemiosła drukarskiego i jego historię. Na koniec spotkania, pod okiem doświadczonego drukarza – zecera, uczestnicy złożą swoje imiona na wierszownikach i własnoręcznie wytłoczą je na zabytkowej prasie drukarskiej.

Informacje praktyczne

Dla kogo: dzieci, młodzież i dorośli

Gdzie: Muzeum Drukarstwa, ul. Ząbkowska 23/25

Bezpłatne bilety do pobrania online lub w kasie Muzeum Drukarstwa.

Warsztaty odbywają się również w terminach:

Sobota – 10 września

Niedziela – 11 września

Warsztaty odbywają się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których organizatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Więcej informacji o projekcie: https://edd.nid.pl/o-edd/