czw., 17.10.2024

udział bezpłatny

Drukarskie historie – oprowadzanie z elementami warsztatów | FKKB

Zdjęcie. Popiersie Jana Gutenberga na pierwszym planie, w tle rozmyte drewniane pracy drukarskie.

Obejrzyj fascynujące eksponaty i poznaj dawne techniki drukarskie z niezwykłą historią w tle.

Podczas oprowadzania po wystawie stałej Muzeum Drukarstwa, przewodnik opowie o maszynach drukarskich, rozwoju stuki i jego efektach. Wspólnie przyjrzymy się pracy grafików i introligatorów. Wizyta w Muzeum Drukarstwa, będzie doskonałą okazją dla wszystkich amatorów historii, by zgłębić dzieje książki i odkryć tajemnice warsztatów dawnych drukarzy. Na zakończenie spotkania, każdy wykona pamiątkowy druk przy użyciu zabytkowej prasy drukarskiej.

Udogodnienia: słuchawki wyciszające.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.