23 maja – 15 listopada 2018
Wstęp 1/2 zł

Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa

Eksponowane na wystawie zaproszenia obejmują przeróżne rodzaje i typy zaproszeń, określanych przez ich przeznaczenie, rolę jaką maja spełniać i styl.

Od zaproszeń z  lat 50. XX w. dotyczących wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych do współczesnych. Pokazujemy, jak zmieniała się grafika – jej przemiany na przestrzeni lat, jak również tematycznie – druki zaangażowane politycznie i propagandowo za czasów PRL, druki o tematyce związanej z drukarstwem i książką, rozwiązania graficzne i typograficzne za 50., 60.,70., 80., 90., 2000, a także autorskie  wyjątkowe, ciekawe graficznie, satyryczne, a także druki solidarnościowe, związane z historią Warszawy, o tematyce powstańczej, politycznej.

Foldery i zaproszenia teatralne, zaproszenia na wystawy grafiki, malarstwa, zaproszenia na wystawy znanych autorów, zaproszenia na wystawy w muzeach, galeriach.

Wydzielona część zaproszeń będzie umieszczona nie tylko na planszach za szybą ale w szklanych, otwartych kubikach. Ten sposób eksponowania daje możliwość publiczności bezpośredniego kontaktu z zaproszeniami. Umożliwia zapoznanie się z treścią, układem graficznym i typograficznym – szczególnie ważne gdy zaproszenia są dwustronne lub typu karnet, składanka.

Podczas zwiedzania wystawy i Muzeum Drukarstwa publiczność będzie mogła wydrukować pamiątkowy druk specjalnie typograficznie przygotowany.

Wystawa czynna o 23 maja do 15 listopada 2018 roku od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00