Wystawa grafik Joanny Makuch-Folwarskiej

Wystawa grafik Joanny Makuch-Folwarskiej

Serdecznie zapraszamy na wystawę grafik naszej koleżanki z Muzeum Drukarstwa, Joanny Makuch-Folwarskiej, „Wysokie góry, słoneczna Italia i nie tylko…”. Wernisaż odbędzie się we wtorek 6 grudnia o godzinie 17:00 w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu (Warszawa, ul. Grójecka 109). W programie niespodzianki mikołajkowe.

Joanna Makuch-Folwarska

Urodziła się i mieszka w Warszawie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego kontynuowała naukę w Studium Poligraficznym. Równolegle z nauką poligrafii uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Młodzieżowych Ogniskach Artystycznych. Kilka miesięcy pracy w drukarni przyczyniło się do udoskonalenia warsztatu drukarskiego, który był bardzo pomocny w pracy artystycznej.
Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 1982 r. Dyplom z grafiki uzyskała w pracowni litografii prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej.
Wystawiała swoje prace na wystawach zbiorowych studentów Instytutu i na wystawach indywidualnych. Po studiach poświęciła się całkowicie pracy edytorskiej, projektując okładki i ilustracje do książek. Współpracowała z wieloma znanymi wydawnictwami, również z Wydawnictwem Lekarskim (PZWL), w którym była zatrudniona.
Od roku 1998 Joanna Makuch-Folwarska jest pracownikiem Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, gdzie opiekuje się zbiorami technik drukarskich i technik druku artystycznego.
Drukarstwo, a zwłaszcza druki artystyczne, spowodowały powrót do grafiki warsztatowej. Najchętniej stosuje dwie techniki: linoryt i miedzioryt. Jej prace graficzne charakteryzuje dokładność i precyzja.
Prace artystyczne znajdują się w zbiorach prywatnych i Muzeum Drukarstwa.