sob., 28.03.2020

ODWOŁANE / Zaprojektuj wizytówkę, zaproszenie lub ulotkę – rodzinne warsztaty typograficzne

Muzeum Drukarstwa zaprasza na rodzinne warsztaty typograficzne, na których poznacie techniki druku typograficznego oraz klasyczne metody składu tekstu.

Spotkanie prowadzone będzie pod okiem doświadczonego drukarza – zecera.

Poznacie podstawy rzemiosła drukarskiego, posłuchacie też o historii druku. Każdy dostanie kasztę z czcionkami, z których własnoręcznie złoży krótki tekst, by później wytłoczyć go na zabytkowej prasie drukarskiej. Warsztaty zakończycie własną imienną wizytówkę, zaproszeniem lub ulotką.