sob., 19.01.2019

Wykład poświęcony typografii

W czasie wykładu z historii druku i typografii, który poprowadzi drukarz z wieloletnim doświadczeniem, dowiemy się, na czym polegał wynalazek Jana Gutenberga, jak zbudowana była czcionka, czym są króbka i wierszownik. Wykładowi towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna. Następnie będziemy mogli własnoręcznie wytłoczyć na zabytkowej prasie drukarskiej złożony typograficznie – z metalowych, ruchomych czcionek – druk okolicznościowy.

Prowadzący: Andrzej Zaborowski

Bilet wstępu: 5 zł. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc.

Więcej informacji: tel. 22 620 60 42 od wtorku do piątku w godz. 9.00–14.00.