sob., 12.01.2019

Projektowanie plakatu filmowego | warsztaty graficzne

Zajęcia rozpoczną się wykładem o historii, przesłaniu oraz roli, jaką powinien spełniać plakat – wraz z prezentacją prac. Następnie sami zaprojektujemy plakat do wybranego filmu. Wykorzystamy wydrukowane różnymi wielkościami i krojami teksty do znanych obrazów (tytuł, obsada, informacje o reżyserii, scenografii, muzyce itp.) – spróbujemy połączyć ilustracje oddające przesłanie czy nastrój filmu z odpowiednio dobraną typografią. Teksty będziemy mogli również napisać ręcznie, komponując je z grafiką plakatu.

Projekt wykonamy w formacie A2.

Prowadząca: Maria Biegańska, kustoszka Muzeum Drukarstwa, artystka-graficzka, absolwentka ASP.

Więcej informacji: tel. 22 620 60 42 oraz maria.bieganska@muzeumwarszawy.pl

Bilet wstępu: 10 zł. Nie ma konieczności rezerwowania miejsc.