Projektowanie książki | Warsztaty | Spotkanie 5

Data/Czas
25/03/2017

Kategoria

Muzeum Drukarstwa (oddział Muzeum Warszawy) w ramach sobotnich zajęć zaprasza na cykl pięciu spotkań poświęconych zaprojektowaniu i wykonaniu makiety własnej książki. Spotkania te odbędą się w terminach: 28.01, 11.02, 19.02, 11.03, 25. 03. 2017, poprowadzi je artysta grafik Maria Biegańska.

Uczestnicy podczas kolejnych zajęć stworzą koncepcję graficzną książki, zaprojektują jej  elementy tworzące jedną całość. Wykonają ilustracje, złożą stronę tytułową typograficznie  (czcionkami drewnianymi lub metalowymi). Tematem opracowania będą wybrane wiersze Juliana Tuwima. Istnieje możliwość dołączenia się w trakcie spotkań i wykonanie zadania przewidzianego na te zajęcia do których uczestnik się dołączył i poprzestania na tym (np. zaprojektowanie rozkładówki) lub według wskazówek będzie mógł uzupełnić projekt. Te osoby, które będą chciały brać udział w całości zajęć (pięć spotkań), proszone są o dokonanie zapisu. Zgłoszenia prosimy kierować na maile: maria.bieganska@muzeumwarszawy.pl oraz barbara.rogalska@muzeumwarszawy.pl.

Spotkanie 5

Uczestnicy wykonują makietę i  zszywają książkę, doradzać i pomagać im będzie pani Barbara Mazurek doświadczony introligator i fotografik.

Prowadzący:  Maria Biegańska, Barbara Mazurek

Warsztaty płatne, 10 zł/osoba.