sob., 10.11.2018

Pokaz i wykład poświęcony technice litografii

Zapraszamy na organizowany przez Muzeum Drukarstwa, oddział Muzeum Warszawy, pokaz i wykład poświęcony technice litografii. W czasie spotkania każdy uczestnik i uczestniczka będą mogli wziąć udział w wykonaniu grafiki, której odbitkę otrzymają na własność.

Spotkanie organizowane jest w ramach otwartych, sobotnich zajęć plastycznych, podczas których Pracownia Litografii prowadzi wykłady oraz warsztaty z projektowania graficznego i typograficznego.

Pokaz i wykład towarzyszy wystawie „Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa”. W trakcie pobytu w Pracowni Litografii będziemy mogli obejrzeć także pochodzący z kolekcji Muzeum Drukarstwa zbiór zaproszeń o tematyce niepodległościowej w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Zajęcia poprowadzi grafik-litograf Przemysław Runo.

Miejsce:

Doświadczalna Pracownia Litografii (filia Centrum Promocji Kultury), ul. Obrońców 28/30