Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia
Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

sob, 10.11.2018
11:00–16:00

Wykład
Muzeum Drukarstwa
wstęp wolny

Pokaz i wykład poświęcony technice litografii

Zapraszamy na organizowany przez Muzeum Drukarstwa, oddział Muzeum Warszawy, pokaz i wykład poświęcony technice litografii. W czasie spotkania każdy uczestnik i uczestniczka będą mogli wziąć udział w wykonaniu grafiki, której odbitkę otrzymają na własność.

 

Spotkanie organizowane jest w ramach otwartych, sobotnich zajęć plastycznych, podczas których Pracownia Litografii prowadzi wykłady oraz warsztaty z projektowania graficznego i typograficznego.

 

Pokaz i wykład towarzyszy wystawie „Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa”. W trakcie pobytu w Pracowni Litografii będziemy mogli obejrzeć także pochodzący z kolekcji Muzeum Drukarstwa zbiór zaproszeń o tematyce niepodległościowej w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

 

Zajęcia poprowadzi grafik-litograf Przemysław Runo.

 

Miejsce:

Doświadczalna Pracownia Litografii (filia Centrum Promocji Kultury), ul. Obrońców 28/30

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.