Podręczniki drukarskie ze zbiorów Muzeum Drukarstwa | Prezentacja zbiorów

Data/Czas
18/02/2017

Kategoria

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z przykładami podręczników poświęconych różnym działom produkcji drukarskiej, od zecerstwa, poprzez obsługę maszyn drukarskich i właściwy druk, różnych rodzajów druku, m.in. wklęsłodruku, druku płaskiego, stereotypii, rotograwiury. Autorami tych dzieł byli znani drukarze warszawscy i ludzie pracujący na polu drukarstwa, m.in. Henryk, Piekarniak, Marian Drabczyński, Józef Galewski, Jan Dorociński. Część podręczników z czasów PRL to przekłady z radzieckiej literatury przedmiotu, do której chętnie sięgano w owym okresie. Dla zainteresowanych przygotowana będzie prezentacja multimedialna w formie pętli. Uczestnicy będą mogli wydrukować specjalnie przygotowany, złożony typograficznie druk okolicznościowy.

Prowadzący:  Michał T. Horoszewicz