Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob, 24.10.2020
10:00–15:00

Warsztaty
Muzeum Drukarstwa
W cenie biletu na wystawę

Pocztówka z Warszawy. Otwarte mini warsztaty graficzne

Czarno- biały linoryt przedstawiający budynek. Przed budynkiem samochód i drzewo.

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 10 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

 

Muzeum Drukarstwa zaprasza na mini warsztaty graficzne, których tematem przewodnim będzie Warszawa – architektura i miejski krajobraz. Na warsztatach pocztówki będą wykonywane techniką linorytniczą, która jest łatwą i prostą techniką graficzną. Każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której narysuje ołówkiem projekt własnej grafiki z wizerunkiem Warszawy lub elementem związanym z Warszawą. Po wykonaniu rysunku, specjalnym dłutkiem, będzie można wyciąć rysunek. Tak przygotowana grafika zostanie własnoręcznie odbita na papierze z poddrukiem do adresowania. Odbitki drukowane będą na zabytkowej prasie drukarskiej.

Warsztaty realizowane w godzinach otwarcia Muzeum.

Warsztaty poprowadzą: Barbara Rogalska, Barbara Kwiatkowska

Zdjęcie rąk trzymających odbitkę linorytniczą.

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.