sob., 24.10.2020

W cenie biletu na wystawę

Pocztówka z Warszawy. Otwarte mini warsztaty graficzne | PRZEŁOŻONE

Czarno- biały linoryt przedstawiający budynek. Przed budynkiem samochód i drzewo.

UWAGA

W związku z tymczasowym zamknięciem Muzeum dla zwiedzających, warsztaty zostaną przełożone na termin po ponownym otwarciu. O dacie poinformujemy na naszej stronie.

Ilość miejsc: W czasie warsztatów w Muzeum może przebywać maksymalnie 10 osób z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z regulaminu zwiedzania Muzeum.

Muzeum Drukarstwa zaprasza na mini warsztaty graficzne, których tematem przewodnim będzie Warszawa – architektura i miejski krajobraz. Na warsztatach pocztówki będą wykonywane techniką linorytniczą, która jest łatwą i prostą techniką graficzną. Każdy uczestnik zajęć otrzyma płytkę linoleum, na której narysuje ołówkiem projekt własnej grafiki z wizerunkiem Warszawy lub elementem związanym z Warszawą. Po wykonaniu rysunku, specjalnym dłutkiem, będzie można wyciąć rysunek. Tak przygotowana grafika zostanie własnoręcznie odbita na papierze z poddrukiem do adresowania. Odbitki drukowane będą na zabytkowej prasie drukarskiej.

Warsztaty realizowane w godzinach otwarcia Muzeum.

Warsztaty poprowadzą: Barbara Rogalska, Barbara Kwiatkowska

Zdjęcie rąk trzymających odbitkę linorytniczą.