Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

Akcja
Stadion Narodowy
wstęp płatny

21 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na PGE Stadionie Narodowym. Temat Ziemia

Ziemia – glob ziemski – jest jak okrągła matryca drukowa, wędrująca w przestworzach. Naturalne zasoby Ziemi były i są w różnorodny sposób wykorzystywane w drukarstwie, o czym będzie można się dowiedzieć przychodząc do namiotu Muzeum nr A21.

Muzeum Drukarstwa będzie prezentowało grafiki ze swoich zbiorów poświęcone wyobrażeniom Ziemi. Ekspozycji będą towarzyszyć warsztaty linorytowe, w czasie których każdy z uczestników będzie mógł własnoręcznie wykonać własną grafikę. Prace będą mogły być inspirowane tematem Pikniku lub pomysłami własnej wyobraźni. Uczestnicy wytłoczą następnie wykonane prace, bądź specjalnie na Piknik przygotowany, gotowy linoryt, na zabytkowej prasie introligatorskiej.

Prowadzący: Zespół Muzeum Drukarstwa

Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.